Žákyňky vybojovaly 5.místo na Mistrovství ČR

Softball začaly zkoušet před necelým rokem, některé jen před pár měsíci, ale o uplynulém víkendu ukázaly na Mistrovství ČR žákyň ve Dvoře Králové, kolik se toho za tak krátkou dobu naučily. Vybojovaly totiž  ve finálovém turnaji  ligy žákyň v konkurenci osmi nejlepších týmů skvělé 5.místo.

A cesta k němu nebyla jednoduchá. V pátek jsme hráli 3 zápasy s vyrovnanými soupeřkami ze základní skupiny. První utkání se ZŠ J.Wericha bylo dramatické až do úplného závěru. Po celý jeho průběh se skóre přelévalo střídavě na obě strany, po dvou hodinách byl nakonec šťastnější soupeř. Hned vzápětí jsme nastoupili proti Mladým Bukům a zápas opět trval další 2 hodiny, což se na našem výkonu silně podepsalo. V ryze letním počasí na přímém slunci docházely síly a snad i motivace… takže další prohra. Chuť jsme si spravili v posledním pátečním podvečerním utkání proti Kotlářce, kdy jsme hned od začátku kontrolovali zasloužené vítězství.

Sobotní volné dopoledne jsme využili k relaxaci ve známém safari a očekávali dalšího soupeře. Tím se vzhledem k systému turnaje staly opět Mladé Buky. Proti nepříjemnému soupeři jsme nastoupili dostatečně nažhaveni s cílem oplatit jim porážku a postoupit v turnaji dál. Odveta vyhecovaného souboje se nám vydařila skvěle. Pěknými odpaly a především pozornou hrou v poli jsme si udržovali mírný náskok. Před poslední směnou jsme vedli o bod a soupeř měl dohrávku. V té jsme Bukům nepovolili ani bod a zápas ukončila naše nejmladší hráčka Kačka nádherně chyceným luftem na devítce. Pak už jsme si jen užívali radost ze sladkého vítězství…

V neděli nám cestu za dalším postupem zkřížila Wroclaw. I přes veškerou snahu našich děvčat jsme na zkušenější polský tým nestačili. Těšit nás může však to, že Polky měly skvělou formu a nakonec byly jen krůček od celkového vítězství v turnaji, kdy v infarktovém finálovém zápase až v závěru podlehly domácímu favoritovi ze Dvora.

V našem posledním zápase jsme nastoupili opět proti starým známým z Wericha. Byl to boj o 5.místo, což byl náš cíl již před turnajem. Werišky se vzhledem k předchozímu duelu cítily favoritkami, ale z toho jsme je velmi rychle vyvedly přesnými nadhozy v podání Míšy a především úspěšnými odpaly všech našich hráček, agresivní hrou a během po metách. Nerozhodily nás ani některé diskutabilní výroky rozhodčích a přesnou hrou v obraně jsme nepřipustili žádné pochybnosti o vítězi. Zápas jsme ukončili před časovým limitem a celý tým propukl v neutuchající jásot. Kromě krásného umístění (4.nejlepší český tým sezóny) nás těšila především předvedená hra, týmová souhra a chuť vyhrávat. Příležitost ukázat nabyté dovednosti dostaly v turnaji všechny zúčastněné hráčky a skvěle ji využily a někdy předvedly i výkon, který samy nečekaly (např.Sofiin odpal v posledním zápase). Pochvalu samozřejmě zaslouží všech 12 statečných, stejně jako rodiče, kteří za námi do Dvora přijeli, pomohli nám během turnaje a povzbudili nás při zápasech.

Věřím, že budeme-li pilně trénovat, tak v příštím roce můžeme pomýšlet i na medaili. Tak s chutí do toho!

Petr