Žákyňské Béčko v Krči slavilo první vyhraný zápas. A stál za to!

Nejdříve se nám pozměnil rozpis zápasů, protože se odhlásil tým PV. Alespoň si naše Béčko mohlo déle pospat. Áčko však mělo hrát hned od rána. Vyrazili jsme na hřiště, které však po propršené noci bylo nevysušené, z organizátorů nikde nikdo a navíc začalo opět poprchávat. To už jsme si říkali, jestli se bude opakovat Ostrava, kde se celé třetí kolo extraligy právě kvůli dešti úplně zrušilo. Raději na tento „výlet“ nevzpomínat… V Krči se naštěstí hrát začalo, i když s několikahodinovým zpožděním (a my tak nemohli fandit našim reprezentantům v boji o finále Světového poháru). Nastoupili jsme proti Werichovi s odhodláním vyhrát, ale hned první odpal soupeře nás v naší snaze přibrzdil a rychlost už jsme bohužel do konce zápasu nenabrali. Pak jsme si naštěstí spravili chuť proti Ledenicím. Proti Mladým Bukům jsme však nakupili příliš zbytečných chyb a tato prohra nás měla následně ještě mrzet. V neděli jsme se totiž vytáhli proti favoritovi ze Dvora. Mohli jsme jen překvapit a to jsme soupeři ukázali hned od první směny, ve které jsme nasázeli pěkných 5 bodíků a vítězství si již nenechali vzít. Díky zamotaným výsledkům jsme však nakonec skončili ve skupině až čtvrtí a hráli o konečné sedmé místo s Trutnovem, na kterém jsme si docela smlsli. Přesto je výsledné umístění při 3 výhrách a dvou prohrách na turnaji spíše zklamáním.

Ještě více bylo zklamané naše Béčko, které mohlo při dobré konstalaci postoupit až do semifinále. Ale postupně:

Děvčata nejprve nastoupila proti Trutnovu a až do poslední směny vedla. V dohrávce zápasu však ztratila koncentraci a těžko soudit, jak moc k tomu pomohl svými výroky i rozhodčí. Výsledkem však byla prohra o bod, která se posléze ukázala jako určující pro náš další vývoj ve skupině. V dalším utkání proti Merklínu, který předtím porazil domácí Krč,  se totiž naše hráčky vzepjaly k heroickému výkonu. Před poslední směnou jsme prohrávali o 4 body. Pak jsme však fantastickým tlakem v útoku skóre otočili a Merklín najednou prohrával, což mu svázalo ruce a již nedokázal bodově odpovědět a děvčata své vítězství v dohrávce uhájila. Krásné premiérové vítězství Béčka oslavovaly hráčky obou týmů i diváci na tribunách. Bohužel, naděje na postup ze 2. místa ve skupině v dalším zápase proti Krči vzaly za své již na začátku a porážka byla až příliš krutá. Podobný průběh měl i závěrečný zápas s Ostravou. Do výsledného kolečka o druhou postupovou příčku jsme se tak na rozdíl od námi poraženého Merklína nedostali (skončil nakonec třetí) a zbyl na nás pouze souboj o předposlední místo s Ledenicemi. Ty si nás přály již od začátku a věděly proč. Proti jejich mohutné nadhazovače jsme nenašli protizbraň ani váhovou, ani technickou. Spolu s chybami v poli a slabší pálkou jsme soupeři dopřáli radost z výhry. Přesto můžeme být spokojeni především s předvedenou chutí do zápasů, bojovností a motivací vyhrávat, což jsme v některých momentech postrádali u hráček Áčka. Závěr turnaje jsme si všichni osladili slíbenou zmrzlinou v Mekáči.

Máme nyní 2 měsíce na to, abychom se dobře připravili na poslední extraligový turnaj a především pak na vyvrcholení sezóny, finálový turnaj ve Dvoře. Poslouží nám k tomu především 2 prázdninová soustředění.

Závěrem bych si dovolil poznámku k organizaci celého turnaje. Sklidila kritiku od všech zúčastněných: neupravovaná hřiště po celé dva dny, ranní základní nalajnování (pálkařské boxy asi nejsou u žákyní zapotřebí) by vydrželo celý den, kdyby je neobstarali tu kouči týmů, tu rozhodčí, kteří ale na druhou stranu nebyli zrovna moc dochvilní na začátky zápasů… Ale možná jsme jen zhýčkaní z námi pořádaných turnajů.

A úplně na závěr poděkování jak kolegům koučům obou týmů, tak i fandícím a pomáhajícím rodičům. Díky moc!

Za trenérský tým žákyní

Petr