Ženy A: 2. turnaj poháru ČSA byl opět vítězný

Na Áčko čekal po herní pauze hned na začátku srpna extrémně náročný víkend. V pátek v pozdních večerních hodinách jsme na domácí půdě dohrávali odložené zápasy s Kunovicemi a v sobotu a neděli jsme se zúčastnili druhého turnaje poháru ČSA. Prodloužený víkend, během něhož jsme odehráli sedm zápasů za tři dny, jsme zvládli na výbornou bez jediné prohry.

V pátek večer jsme dvakrát hladce smetli Kunovice rozdílem 8:1. Zápasy jsme si naplánovali od 20:00 a 22:00. Mírně nás proto zaskočil rozpis poháru, který stanovil, že v sobotu nás již od 9:00 čekal první ze tří zápasů dne. Dostali jsme se tak do kuriózní situace, kdy se nám během pátku a soboty podařilo odehrát pět zápasů za 20 hodin. Základní skupinu jsme v sobotu s přehledem vyhráli, když jsme Sabat i Čechii porazili rozdílem 7:0. Největší odpor ve skupině nám kladlo v posledním sobotním zápase druholigové Tempo na prkně s reprezentantkou do 22 let Martinou Mímou Bláhovou. I náš pátý zápas ve 20 hodinách jsme ale s vypětím sil zvládli a připsali si výhru 6:2.

V nedělním semifinále jsme se střetli se Storms. V zápase se překvapivě skórovalo pouze jednou a naštěstí se tak stalo na naší straně. S výsledkem 1:0 jsme postoupili do finále, kde jsme se již téměř tradičně setkali s Eagles. Ve vyrovnaném utkání se nám podařilo bodovat jako prvním a stav byl dlouho 2:0. Ve vedení jsme se drželi až do začátku sedmé směny, kdy Eagles srovnali na 3:3. Krčské hráčky se už radovaly, že bude následovat tie-break. Jejich radost byla ovšem předčasná. V dohrávce sedmé směny šla naše pálka od začátku a všechny tři první pálkařky se dostaly na metu. Na plné mety a nula autů zahrála Helča squeeze play a Dina doběhla pro vítězný bod.

Náš malý softbalový maraton v tropech jsme zvládli úspěšně a i Míša s Evou z nás měly radost. K překvapení nás všech přišla i pochvala, se kterou se u nás jinak spíš šetří. Po vítězství na obou turnajích poháru ČSA jsme do Final Four postoupili z prvního místa. S námi se do něj kvalifikovali Eagles, Kotlářka a Sabat. Final Four se bude hrát v našem areálu 20. září. Přijďte nás povzbudit a pomoci nám si zajistit účast na poháru vítězů pohárů.

Ženy A: 2. turnaj poháru ČSA byl opět vítězný