Ženy A: I druhý Pohár ČSA jsme vyhrály a do Final Four postupujeme z prvního místa

Do Ostravy jsme jeli s tím, že výsledek pro nás není až tak důležitý a zápasy si chceme hlavně užít. První pohár jsme totiž vyhráli a postup do Final Four jsme tak měli v kapse. I přesto ale na naši hru nikdo nestačil, ve finále jsme zdolali Stroms rozdílem 10:0 a do bojů o postup na Pohár vítězů pohárů jdeme z prvního místa.

Díky vítězství na 1. Poháru ČSA jsme turnaj v Ostravě pojali trochu jako výlet a některé holky z Áčka, a také Tom, využili možnosti odjet místo účasti na dovolenou. Kádr jsme tak doplnili o posily z Béčka, na našem výkonu to ale nebylo znát. Spíš naopak, Verča Klimplová, Julča Coufalová, Janča Furková, Majda Halaburtová a Míša Poláková jen dokazovaly, že i náš B tým by s přehledem válel také v ženské extralize.

Páteční šestihodinová cesta se na našem dopoledním výkonu druhý den nijak nepodepsala a s obrovským přispěním Lucky Zappové, které až na jednoho pálkaře hodila No-Hitter, jsme porazili Kunovice 4:0. Ve druhém zápase jsme s přehledem přehráli Tempo 9:2 a vyrazili do centra na zaslouženou večeři. Povolený jsme měli také průzkum Stodolní, což využily především starší hráčky, které věděly, že v případě absolutní nouze je mladší spoluhráčky spolehlivě zastoupí.

A stalo se, ačkoliv v neděli do zápasu s Kunovicemi zasáhly jen čtyři hráčky Áčka, opět jsme si připsali vítězství tentokrát 8:1 a zajistili jsme si postup do finále. Tam jsme za hodinu odehráli zápas se Strorms a po vítězství 10:0 po čtvrté směně vyhráli i 2. Pohár ČSA. Do Final Four tak postupujeme z prvního místa a hned v semifinále tak narazíme na naše největší rivalky, Eagles totiž po pátém místě z tohoto turnaje patří celková čtvrtá příčka.

Ještě jednou děkujeme vitamínům za pomoc a držíme palce na Mistrovství světa!!!