Ženy A: PVP - DEN 6

Bilance: 1:1

Počasí: Jasno, 24°C, vítr 4 km/h

Nálada: Skvělá!

Jak si stojíme: Z PVP si odvážíme stříbrnou medaili. Zučastnili jsme se 11. evropského poháru v řadě a na 4. v řadě jsme se umístili na stupních vítězů. Jediný, kdo nás na turnaji dokázal porazit, byly zlaté medailistky z Forlí.

Soupeř: Neunkirchen Nightmares

Sestava: Drnda 2, Dina 6, Téra 4, Eva 9, Anička 5, Helča 8, Šajny 3, Kačka DH, Mája 7, Verča P. 1.

Výsledek: 3:0

Akce zápasu: Ve druhé směně stahuje Šajny ukázkovou squeeze playí Evu pro první a vítězný bod zápasu.

Zlomový moment: Po sérii hitů ve třetí směně (Mája, Drnda, Dina) obsazujeme všechny mety, z čehož následně vytěžíme dva body. Vedení 3:0 už do konce zápasu nenavýšíme, ale v kombinaci s naším skvělým nadhozem a bezchybnou obranou pohodlně vítězíme a postupujeme do finále.

Co na to Tomáš Kusý: Hráli jsme skvěle v obraně a i útoku se podařilo brzy skórovat.

Soupeř: Fiorini Forlí

Sestava: Drnda 2, Dina 6, Téra 4, Eva 9, Anička 5, Helča 8, Šajny 3, Mája 7, Verča K. DH, Zapp 1 (1. směna), Jíťa 1 (od 1. směny).

Výsledek: 0:5

Akce zápasu: Opět nelze vyzdvihnout nikoho jiného než americkou nadhazovačku v dresu Forlí Blaire Lunu. Ani ve třetím zápase, který na nás kompletně odházela, nám nedovolila jediný bod a její převaha byla znatelná ve většině našich startů na pálce.

Zlomový moment: Italky se do nás opřeli zostra. Prvních pět pálkařek úspěšně odpaluje a po první směně prohráváme 0:3.

Co na to Tomáš Kusý: Finále nám sice nevyšlo podle představ, ale medaile z poháru je vždy velký úspěch. Já i klub jsme na vás hrdí.

Co jsme stihli mimo softball: Zabalit a odhlásit se z hotelu.

Perlička dne: Pozor! Podivně namaskovaní tvorové obsadili softbalové hřiště v pražských Bohnicích, oranžovo-modré tváře v kovbojských kloboucích straší civilisty!

Hláška dne: Joudrs OLÉ!

Představujeme pokoj č. 10: Helča pracuje jako Head of Communication pro ESF, letos byla poprvé součástí ženského národního týmu a miluje Star Wars. Na pokoji bydlí s Evou, která byla několik sezon hlavní trenérkou Joudrs kadetek, v letošním ročníku extraligy má na kontě 2 homeruny a je odbornice na filmy a seriály.

Představujeme pokoj č. 11: Dina je dlouholetou oporou reprezentace žen, ráda jezdí na koloběžce a má víc tenisek, než my všichni dohromady. Pokoj sdílí s Jíťou, která je dlouholetá reprezentantka a opora pražského Sabatu, jejím manželem je softballový rozhodčí Jan Hora a profesně působí jako učitelka na druhém stupni ZŠ v pražském Suchdole.

Písnička pro dnešní den: Tak už jdeme do finále

Ženy A: PVP - DEN 6