ŽENY B: 3. kolo se 100% úspěšností

Po víkendu 23. a 24.5. se náš druholigový tým posunul zase o příčku výš v průběžném hodnocení. 4 výhry znamenají sun na 2 pozici. „S každým víkendem předvádí naše hráčky lepší a lepší výkony. Nesmíme ale usnout na vavřínech,“ říká coach týmu Daniel Tobola.

Joudrs – Dračice Brno 15:0, 10:0

Prvním naším soupeřem byly Brněnské Dračice. Neponechali jsme nic náhodě a došli si pro snadné výhry rozdílem. Naše domácí premiéra nepřinesla žádné zaváhání.

PV – Joudrs 2:12, 11:14

Nedělní klání přinesla zajímavější duel, když ve hře byla druhá pozice v průběžné tabulce, kterou do té doby držely PV.

První zápas se odehrával v naší režii a výsledkem bylo skóre 12:2 v náš prospěch. Opravdové drama se konalo až v posledním zápase, kdy proti nám nastoupila naše odchovankyně Sandra Nedělková na nadhozu. Původní snadno získaný náskok 10:4 se po našich nevýrazných výkonech a chybách v poli i na metách začal povážlivě úžit až na 10:10 po sedmé směně.

Tady jsme se museli probrat z hibernace a pořádně zabrat. Útočnou strategii jsme vsadili na získání více než dvou bodů a vyplatilo se. Na naše 4 body totiž soupeř odpověděl pouze očekávaným jedním doběhem a upocené vítězství jsme si nakonec směli odvézt my.

V obraně zahrála pěkně Veronika Pohlová, která odchytala hned 3 utkání a dařilo se jí i v bránění krádeží. Sama k zápasům říká: „S výsledkem jsem určitě spokojená, hrály jsme dobře. Všechny zápasy jsme hrály pěkně od začátku až do konce. Řekla bych, že postupem času s více zápasy se stále lepšíme, a to i naše komunikace, a díky tomu zápasy zvládáme lépe.“

Nečekaná nemoc nám zamíchala se sestavou a tak konečně dostala Míša Dufková možnost potvrdit své postavení univerzálního hráče. Na první metě bez tréninku zahrála výborně hned ve dvou zápasech. „Už jsme se od začátku sezóny více rozehráli, navíc nás hodně povzbudilo to, že jsme tyhle soupeře před 14 dny v Kostelci porazili a více jsme si věřili a do zápasů šli s tím, že vyhrajeme,“ říká Míša. „Hráli jsme od začátku až do konce a nepolevovali, ani když jsme měli náskok, nadhazovačky skvěle házely, a na pálce se prosazoval celý line-up.“

Její slova potvrzují i statistiky. Za víkend jsme nastříleli skóre 51:13 a dali celkem 50 hitů. Julie Coufalová na našem hřišti předvedla krásný 2 bodový home run. Nejúspěšnější pálkařkou byl opět malý ďábel Verča Klimplová (BA .800). Chuť si zpravili na pálce obě naše nadhazovačky Jana Furková a Míša Dufková (shodně BA . 571).

Po rozpačitém startu se náš tým vyškrábal postupně až na druhé místo tabulky.

-dt-

ŽENY B: 3. kolo se 100% úspěšností