ŽENY B: Finále II. ČSLŽ přineslo pěkný softball, ale žádnou výhru pro domácí tým

SaBaT je tradičně kvalitní soupeř, který do druhé ligy nepatří. To dokázal již před začátkem finále, protože ve finálové dvojici Joudrs B – SaBaT je jeho postup jistý již před prvním nadhozem. SaBaT se tak zaslouženě vrací tam, kam patří - do Extraligy žen. Přesto však ve finále nechce ponechat nic náhodě – když postup, tak z prvního místa. Nikdo nepochyboval, že se nebude opakovat finále z roku 2008, kdy se Slavia VŠ Plzeň spokojila s postupem z finálového umístění a ve finále nám byla snadnou kořistí. A dobře, že tak…

Sobota 3.10. Joudrs – SaBaT 0:1

V prvním zápase za naše Béčko po roce nastoupila Apolena Výborná, které zápas posloužil jako příprava na finále Extraligy žen.

Ani její skvělý výkon však nestačil na vítezství. První pálkařka se štěstím obsazuje první metu – tzv. „blooper“ (česky: mrcka) dopadá nechytatelně mezi vnitřní a vnější pole. Následuje strike out a pak už zkušená Jitka Horová stahuje odpalem první a jediný bod utkání. Vše podstatné se odehrálo v prvních 3 minutách utkání.

Náš útok na Jitku Horovou nestačí a reprezentační nadhazovačka odchází s čistým štítem.

Neděle 4.10. Joudrs – SaBaT 1:12

V druhém zápasu nastoupila na prkno Jana Furková a SaBaTačky začaly vystrkovat drápky podstatně vehementněji než v první utkání. Tentokrát se s jedním bodem nespokojí a v zápase skórují celkem dvanáctkrát. Naše obrana naneštěstí zaváhá mnohokrát, ale daří se i zahrát pěkné situace (např. 2 outy na domácí metě po odpalu do OF).

Celkově je ovšem obrana spíše nejistá a není divu. Naši oba zadáci jsou fuč (nemocná Veronika Pohlová a za nemocnou Terezu Jakešovou zaskakuje Veronika Klimplová v Extralize žen). V obraně proto dochází k významným přesunům a na 3 ze 6 vnitropolařských postů hrají hráčky, které se na tyto posty nepřipravovaly. Nelze jinak.

V útoku tlačíme, jak se dá. Celkem krademe 6 met a dvě hráčky (Janča Furková a Aneta Šimůnková) kradou v jednom startu druhou a vzápětí i třetí metu. Přesto dovážíme jen jeden bod, který na vítezství nemůže stačit.

Finálová série bude pokračovat v sobotu 10.10. na SaBaTu ve 12:00.

-dt-