ŽENY B: JOUDRS INDOOR CUP W1

O víkendu se naše béčko zúčastnilo halového turnaje žen. V konkurenci převážně extraligových celků skončilo na 6. místě s poměrem 2:3 (W:L) na zápasy.

Cílem turnaje bylo především zpestřit zimní přípravu a umístění v turnaji tak nebylo naším cílem. Koneckonců naše nadhazovačky Jana Furková a Michaela Poláková doposud házely na zadáky pouze sporadicky a přesto si v zápasech vedly velice slušně.

Skupinu jsme začali zápasem s Kotlářkou (4. celek v loňské Extralize žen). Soupeře jsme sice sympaticky potrápili, ale nakonec jsme si odnesli prohru 1:2. A jak známo, za prohru o bod může vždy coach! J

Ani v dalším zápase se s body neroztrhl pytel a na vítězství nad SaBaTem nám stačily 2 body, když soupeř nedokázal skórovat ani jednou. SaBaT po loňské sezoně sestoupil z Extraligy žen do II. ligy (čímž se Joudrs stali definitivně jediným českým klubem se zastoupením týmů v nejvyšších soutěžích dospělých: Extralize a II. lize žen; a tedy i jediným klub startujícím ve všech třech celostátních ligách). Je dobrou zprávou, že na zápasy s tímto soupeřem se můžeme vždy těšit, protože slibují kvalitní softball.

V závěru skupiny nás Eagles nenechali na pochybách, že v porovnání s Mistrem Extraligy je vítěz jednoduše předvídatelný. Orli útočili sebevědomě a svou kořist ve spárech roztrhali bez nejmenšího zaváhání. Jana Furková si alespoň do deníčku může poznamenat: „Den, kdy jsem ukradla metu reprezentačnímu zadákovi Sabině Borecké!“ (Malý inside joke: Hráčky reprezentace již vědí, že „krádež“ je pro Janu a coache Dana kapitolou sama pro sebe.)

V play outu jsme v neděli začali zápasem s druholigovým Radotínem. Výsledek 5:3 pro nás znamenal zaslouženou výhru.

Druhé setkání se SaBaTem se ovšem karta obrací a naše obrana již na soupeře nestačí. Prohráváme 5:1.

Ač jsme po většinu času předváděli pěkné výkony, největší slabinou se jeví náš útok a zejména projev hráček v pálkařském boxu. Větší koncentraci strike out looking aby jeden pohledal; bohužel i v rozhodujících okamžicích utkání. Realizační tým okamžitě na nové podněty zareagoval. Prvním krokem je úprava jídelníčku hráček, který se za účelem probuzení větší agresivity napříště bude skládat výlučně ze syrového masa ochuceného výrazně pálivým kořením.

Nicméně jsme teprve na začátku cesty a pevně věřím, že na jaře bude tým kvalitně připraven do ligových zápasů. Stačí se ze svých chyb poučit a připravit v tréninku dostatečný prostor pro práci na (mo)mentálních nedostatcích.

-dt-

ŽENY B: JOUDRS INDOOR CUP W1