ŽENY B: Postup do finále

Ženy B patří mezi tradiční finalisty II. ČSLŽ. V semifinálových bojích porazily Mladé Buky třikrát v řadě a s přehledem si zajistily účast ve finále. Od roku 2005 je to již posedmé.

Třetí a poslední zápas série se odehrával již na domácím hřišti. Obávanou soupeřovu nadhazovačku Barboru Škopovou série nezastihla v nejlepší formě. Patrná únava a zřejmě i bolesti zad jí neumožnily vydat ze sebe do nejlepší a za jeden a půl směny jsme stihli získat náskok 4:0.

Střídající nadhazovačka Ivana Andělová nám tak činila větší potíže a Bukům se podařilo stáhnout náš náskok až na 5:3 po třetí směně. Nakonec jsme ale neponechali nic náhodě a konečný výsledek 9:4 napovídá, že se žádné drama nekonalo.

V útoku svému týmu pomohly Míša Poláková, Veronika Puciowová a Verča Klimplová (shodně BA .666). V obraně si na nedostatek práce nemohla stěžovat Verča Klimplová, která outovala nebo asistovala u celkem 10 outů z 21. Práci na prkně si rovnoměrně rozdělily Míša Poláková a Janča Furková.

Do finále nás posunuly celkem tři výhry 6:4, 11:4 a 9:4. Hráčky beze zbytku zúročily zkušenosti nabyté v průběhu náročné sezóny.

Ve finále nás čeká nejtěžší druholigový soupeř – SaBaT Praha usilující o návrat na extraligové výsluní. Svůj cíl již splnil, ale očekáváme, že bude naplno usilovat o postup z prvního místa. Tady finále, jak má být!

-dt-

ŽENY B: Postup do finále