Ženy C :Několikaletý cíl konečně dosažen

10. 10. 2021 nás čeká softballový turnaj pro veřejnost Sportuje celá Praha 8 2021

V úvodu bych chtěla napsat, že v podstatě jedno jediné slovo vystihuje celou událost minulého víkendu, jedno jediné slovo vystihuje, že se Ženy C účastnily 3. ligy žen. Neuvěřitelné!

Rodilo se to skutečně dlouho, navíc bylo potřeba vymyslet a pořešit spoustu jiných aktivit, aby se hráčky mohly zúčastnit, od pokrytí práce, učení, zapisování extraligy až po hlídání dětí. Ale povedlo se.

V sobotu jsme se postavily soupeřům, které známe ze soutěže, kterou hrajeme už několik let a to z Pražského přeboru, týmům Pikes a Kladno. V prvním zápase a to proti Pikes  bylo znát na obou stranách méně zkušeností na nejdůležitějím postu, a to je nadhoz, ale my jsme nakonec měly úspěšnějí pálku a zvítězily jsme 9:6. V druhém zápase, a to proti Kladnu už jsme si pohlídaly i nadhoz ( přece jen  ten páteční trénink před hracím víkendem  k něčemu byl ) a v útoku jsme byly dravější, proto nám právem náležela výhra 24:9. Proto jediný soupeř, ktrerého se nám v sobotu nepodařilo v Hostivaři porazit a přemoci, bylo úmorné vedro.

V neděli jsme do prvního zápasu nastoupily proti týmu z Chomutova. Soupeřova taktika nejspíš vyplynula ze sobotních výsledků turnaje a nenechal proto nic náhodě a postavil proti nám nadhoz, který jsme nedokázaly prolomit a skorovat, nejdál jsme byly za celý zápas  na druhé metě. V první směně jsme dostaly i díky naším školáckým "éčkům" hned 8 bodů, v další směně nám trochu pomohla změna nadhozu, protože na extra pomalý Kamčin nadhoz se rychlé bobřice nezvládaly moc časovat ( kdoví jak by to dopadlo kdyby jsme ho nasadily hned v první směně ... ). Každopadně si vítězství soupeř právem zasloužil a porazil nás rozdílem 10:0. Druhý nedělní zápas nás čekal proti týmu z Mostu. Tým hráček  mladších ročníků vedený dvěma trenéry opačného pohlaví, byl pro nás ze začátku trochu nečitelný. Ale vlastne příjemný nadhoz, na pálce vyrovnané výkony, tak jsme myslely, že bude klídeček a proplujeme bez vyššího tepu. Do třetí směny jsme si spíše držely rytmus my, avšak daleký HR přes 7 a kdo hrál nebo byl v Hostivaři moc dobře ví, jak vysoké jsou tam ploty nás krapet zaskočil... do poslední směny jsme  nastupovaly za stavu 6:4 pro nás, ale pak   jsme asi na chvíli "zachrápaly" nebo do teď asi nikdo z nás neví, co se stalo... Jako domácí tým pro tento zápas jsme ale mohly využít dohrávky zápasu a že jsme se rvaly pak do slova jako lvice. Soupeř totiž v poslední směně extrémně ožil a doslova nás kosil dalekými odpaly. Horko nám dávalo zabrat a nedařilo se nám útok zastavit a zahrát třetí aut. Když se to konečně povedlo skore zápasu se otočilo na 12:6. Už byl dávno konec hracího času, okolí hřiště bylo zaplněno hostícím týmem, který čekal na poslední zápas dne právě s Mostem, samozřejmě tam byla i spousta fanoušků, prostě to tam vřelo. A Joudrs nastoupily do dohrávky zápasu. O co že to vlastně šlo? Šlo o druhé místo na turnaji? Nebo šlo spíše o to si to užít a přežít to náročné počasí a nezkolabovat? Užít si tu atmosféru, to napětí a povzbuzování od spoluhráček, fanoušků. Výsledek zápasu jsme měly ve svých pálkách. Chtěly jsme vyhrát, jasně že jsme chtěly vyhrát. A daly jsme do toho všechno. Po několika dobězích se ptám pana rozhdočího, kolik bylo prosím doběhů? Odpověď 5. Máme stav 11:12, 1 aut. Obsazené 2 mety. To prostě musíme dát. To je velmi dobrá situace. Uděluji rady pálkařům. Prosím tě, hlavně ať neni tiebreak, ať už můžeme svlíknout dres a namočit si hlavu. Pass ball a doběh. Remíza. Stále 1 aut. Dydy na třetí metě...Vem si ten pass ball....běž... nevzala, slyšela že někdo říká neběž ..kdo? Nikdo se nepřiznal. Já jsem tady kauč! :) .. Jsi vítezný bod... ! A nakonec se povedlo. Dydy krade domácí metu na další pass ball... a je to doma :) Joudrs vítězí nad Mostem právem 13:12.

Turnaj nám potvrdil, že jsme schopné úspěšně zahrát neuvěřitelně složité situace a těžké balony, ale s těmi jednodušími dokážeme přehozy soupeři zajistit body zadarmo. Dokážeme při sobě stát, ikdyž se nedaří, nikdo se na nikoho nezlobí, max si řekneme, "jsem debil".

Moc děkuji všem za úžasnou atmosféru a hlavně za pomoc všem na všechny strany a všemi spektry -  jídlo, pití, doprava, půjčování oblečení, náplastí, gumiček a kdoví čeho ještě ( jsme ženy nooo ). Děkuji jmenovitě za statečnost Karin ,Terce a Lůce, že se v sobotu popraly tak  bravurně s nadhozem, Léně za to,  že to tam v sobotu lítalo až skoro k tomu plotu a že vydržela v tom "brnění" v tom příšerným vedru a stejně tak Verče, protože kečři teda v tomto počasí trpěly z nás úplně nejvíc.

Díku není nikdy dost, holky takže díky za to jaké jste, že se dokážete vyválet v antuce, rozhýbat zdrátované části těla, otřít si krev a zatnout zuby a ještě se u toho smát a být prostě spokojený. Jste prostě úžasný a jsem moc ráda, že jsme jeden tým :-). Snad nám to ještě nějaký ten pátek vydrží!!!

Joudrs olé!

Zuzka C.

Ženy C:Několikaletý cíl konečně dosaženŽeny C:Několikaletý cíl konečně dosaženŽeny C:Několikaletý cíl konečně dosažen